Wakacyjne refleksje prezesa

Mamy już wakacje i zaczynamy urlopy. Po wakacyjnym wypoczynku wkroczymy w okres podsumowywania dokonań lat 2013-2016. W oddziałach najważniejsza jest działalność kół i klubów w których przekazywana jest podstawowa wiedza o Towarzystwie i zdobywane umiejętności organizowania rajdów, zlotów i wycieczek. Tak jak to w życiu bywa, wszystko co się zaczyna musi mieć swój koniec. Warto pamiętać, że bilansowanie dokonań

jest potrzebne, bo dostarcza motywacji do dalszego twórczego działania i  zawsze jest znakiem nowego początku. Przypomnijmy sobie inicjatywy kół, klubów i oddziału. Ich przegląd umożliwi m.in. nowa, bezinteresownie wykonana odsłona witryny internetowej Oddziału Miejskiego PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie; przeniesiono na nią najważniejsze wydarzenia  obecnej kadencji. Jest to także strona Porozumienia Oddziałów PTTK województwa lubelskiego tworzącego płaszczyznę współpracy oddziałów PTTK naszego regionu. Wypełnianie tego zadania nie jest łatwe i wymaga czynnego udziału szerokiego kręgu działaczy. Nie wszystkie oddziały, koła i kluby utworzyły strony internetowe, ale na szczęście mamy zbliżającą nas do siebie wspólną stronę. Spróbujmy w wolnej chwili jeszcze raz otworzyć ją; sięgnąć do zapisanych na niej biogramów, komunikatów, kalendarza imprez, galerii zdjęć. Przypomnijmy sobie przyjaciół z turystycznego szlaku, którzy przekazywali nam wiedzę i przyczynili się do tego, że „połknęliśmy bakcyl”; przywołajmy jeszcze raz odbyte wędrówki i piękno krajobrazów ojczystych. Życzę dobrego wypoczynku i owocnych spotkań po wakacjach.

Z  koleżeńskim pozdrowieniem
                                                                                   Andrzej Wasilewski