Oddział Miejski PTTK w Lublinie

im. Aleksandra Janowskiego

XIX Walny Zjazd Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego

W dniach 15 - 16 września 2017 r. obradował w Warszawie XIX Walny Zjazd Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego z udziałem delegatów PTTK województwa lubelskiego i członków ustępujących władz.

WŁADZE NACZELNE TOWARZYSTWA WYBRANE NA XIX ZJEŹDZIE

Festiwal Legend Lubelskich 2017

W czwartek 21 września 2017 r. rozpocznie się z udziałem  przewodników  PTTK Festiwal Legend Lubelskich 2017, którego organizatorem jest Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin. Na czas trwania  Festiwalu ulice i przestrzenie Starego Miasta staną się sceną wielu wydarzeń: spektakli, występów, warsztatów, spacerów  i atrakcji skierowanych do rodzin z dziećmi. Zapraszamy.         

Festiwal Legend Lubelskich 2017 - program

Wycieczka szkoleniowa "Powiśle Lubelskie 2017" cz. 2

Wisła łączy. Rada Porozumienia Oddziałów PTTK Województwa Lubelskiego i Oddział Miejski PTTK w Lublinie zapraszają w dniach 7 - 8 października 2017 r. do udziału  w  wycieczce szkoleniowej na Powiśle Lubelskie (cz. II). Tym razem staną się nam bliższe: krajobrazy, pamiątki przeszłości, przyroda i dzień dzisiejszy Powiśla między Annopolem i Bochotnicą, a wsparcia organizatorom udzieli Oddział PTTK w Kazimierzu Dolnym.                                                                                   

Zaproszenie i program wycieczki "Powiśle Lubelskie 2017" cz. II

Wakacyjne refleksje prezesa 2017

Zbliża się czas urlopów i letniego wypoczynku. Wielu z nas wyruszy na turystyczne szlaki z myślą o nowej przygodzie. Jesienią będzie mnóstwo okazji do podzielenia się wspomnieniami w gronie przyjaciół. Powróćmy więc jeszcze na krótko do  pierwszego półrocza 2017 r. bo wydarzyło się w nim przecież tak dużo.

Czytaj więcej...

Dzień Unii Lubelskiej - zapraszamy na obchody 1 - 3 lipca 2017 r.

1 lipca, dzień zawarcia porozumienia pomiędzy stanami Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego ustanowiony został "Dniem Unii Lubelskiej". W dniach 1-3 lipca 2017 r. odbędą się uroczyste obchody 448. rocznicy tego historycznego wydarzenia, które miało miejsce w 1569 roku na sejmie walnym w Lublinie.  Dzień Unii Lubelskiej 2017 - Plakat

Program obchodów Dnia Unii Lubelskiej i wydarzeń towarzyszących:

Czytaj więcej...

Lato w mieście 2017 - PTTK dla dzieci i młodzieży Koziego Grodu

W ramach akcji Miasta Lublin "Lato w mieście 2017" Oddział Miejski PTTK w Lublinie, w lipcu i sierpniu 2017 r. zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6 – 12 lat na lubelskie warsztaty turystyczno – krajoznawcze “Poznaję Lublin”. Więcej informacji o programie, terminach i zapisach:

Warsztaty turystyczno -krajoznawcze "Poznaję Lublin"

Zapraszamy!