Oddział Miejski PTTK w Lublinie

im. Aleksandra Janowskiego

Przodownik Turystyki Pieszej - egzamin

Komisja Turystki Pieszej Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie informuje, że organizowany jest egzamin dla kandydatów na przodowników turystyki pieszej PTTK oraz na rozszerzenie uprawnień przodowników turystyki pieszej PTTK. Planowany termin egzaminu: 26 stycznia 2019 r. o godz. 10.00 w sali szkoleniowo-klubowej Oddziału Miejskiego (Rynek 8  III p.)

Czytaj więcej...

Apel Pamięci w 79. rocznicę "Sonderaktion Lublin"

W niedzielę 16 grudnia 2018 r.  o godz. 11.30 – Koło Przewodników Miejskich i Terenowych Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie i Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” - Oddział Muzeum Lubelskiego organizują uroczystości w 79. rocznicę egzekucji przedstawicieli lubelskiej inteligencji dokonanej przez niemieckie władze okupacyjne w wigilię Bożego Narodzenia 1939 r. Czytaj więcej...

Sesja „Polskie Towarzystwo Krajoznawcze w okresie odzyskiwania niepodległości”

W dniu 17 listopada 2018 r. Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie serdecznie zapraszają na sesję krajoznawczą „Polskie Towarzystwo Krajoznawcze w okresie odzyskiwania niepodległości”

Zaproszenie i program sesji „Polskie Towarzystwo Krajoznawcze w okresie odzyskiwania niepodległości”

Zdjęcia w galerii

Fotorelacja z sesji na stronie Komisji Krajoznawczej ZG PTTK

List do Kół i Klubów przyjęty na posiedzeniu Zarządu OM PTTK w dniu 25 września 2018

W dniu 25 września 2918 r. na posiedzeniu Zarządu OM PTTK z udziałem prezesów kół i klubów został przyjęty list podejmujący najważniejsze wydarzenia roku 2018.  Rok jubileuszowy wciąż trwa i może nie wszystkie inicjatywy i propozycje członków oddziałowych kół i klubów ujrzały „światło dzienne”? Warto je odnotować.

List do kół i klubów w roku jubileuszowym 2018

Regionalny Zlot Oddziałów PTTK "Obsza 2018"

W dniach 24 – 25.11. 2018 r. wyruszamy na kolejny Regionalny Zlot Oddziałów PTTK Województwa Lubelskiego. Bezpośrednim organizatorem tegorocznego zlotu jest Oddział Miejski PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie, a jego współorganizatorami: Oddział PTTK w Biłgoraju, Oddział PTTK w Zamościu i Koło Pracowników Nauki Oddziału Akademickiego PTTK w Lublinie. KPN PTTK obchodzi w tym roku XXXV – lecie działalności.   Zdjęcia       Program Regionalnego Zlotu Oddziałów PTTK "Obsza 2018"

Druk pamiątkowy Zlotu "Obsza 2018"

65 lat Koła PTTK nr 1 przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

16 listopada 2018 r. Kolo PTTK Nr 1 przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim będzie uroczyście obchodziło  jubileusz 65-lecia istnienia. Jest to najstarsze studenckie kolo PTTK w Polsce i jedno z najstarszych kół  powstałych  w 1953 roku w odradzającym się do życia dawnym Oddziale Lubelskim PTK, który odtąd występuje pod dzisiejszą nazwą Oddział Miejski PTTK w Lublinie. W roku 1958 Koło PTTK nr 1 przy KUL było jednym z kół współtworzących  Oddział Międzyuczelniany PTTK w Lublinie (obecnie Oddział Akademicki PTTK ) i właśnie w tym oddziale otrzymało numer 1, który nosi w swej nazwie do dzisiaj. Z okazji jubileuszu 65-lecia Koło postanowiło wydać swoją  historię, której druk jest na ukończeniu. Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów i wielu niezwykłych spotkań na turystycznych szlakach!                          w imieniu Zarządu Oddziału Miejskiego PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie                                                                         prezes dr Andrzej Wasilewski