Oddział Miejski PTTK w Lublinie

im. Aleksandra Janowskiego

Boże Narodzenie 2017

 

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
wszystkim członkom i sympatykom PTTK
życzenia wszystkiego najlepszego
oraz ciepłych, serdecznych spotkań
w kręgu bliskich i przyjaciół
składa
Zarząd Oddziału Miejskiego PTTK
w Lublinie

Odznaka krajoznawcza PTTK "Znam Lublin"

W roku jubileuszu  700. lecia nadania Lublinowi prawa miejskiego magdeburskiego Zarząd Oddziału Miejskiego PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie ustanowił odznakę krajoznawczą PTTK „Znam Lublin” w stopniu brązowym, srebrnym i złotym. Zachęcamy do zdobywania odznaki. Szczegóły w regulaminie.

Regulamin odznaki PTTK "Znam Lublin"

Regionalny Zlot Oddziałów PTTK "Obsza 2017"

W dniach 18 – 19.11.2017 r. odbędzie się kolejny Regionalny Zlot Oddziałów PTTK Województwa Lubelskiego. Wyruszymy do Obszy, poszukując  śladów Tadeusza Kościuszki i św. brata Alberta Chmielowskiego. Współorganizatorami spotkania będą: Oddział Miejski PTTK  w Lublinie, Oddział Wojskowy PTTK w Lublinie obchodzący jubileusz 50 – lecia działalności oraz Oddziały PTTK w Biłgoraju i Zamościu. Program Zlotu Oddziałów "Obsza 2017"Druk Zlotu "Obsza 2017"  Zdjęcia w Galerii

Przodownik Turystyki Pieszej - egzamin

Jak co roku Komisja Turystyki Pieszej OM w Lublinie organizuje egzamin na PTP i rozszerzenie uprawnień PTP. Termin egzaminu ustalono na 26 listopada 2017 (zmiana terminu z 2 grudnia). Podpisany wniosek o przyznanie lub rozszerzenie uprawnień Przodownika Turystyki Pieszej należy dostarczyć lub przesłać (można e- mailem) do Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie, Rynek 8, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 24 października 2017 r. 
Wniosek do wypełnienia

Sesja "Lublin na dawnej pocztówce"

Komisja Krajoznawcza ZG PTTK, Zarząd OM PTTK w Lublinie, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie i Lubelski Klub Kolekcjonerów zapraszają na sesję „Lublin na dawnej pocztówce” która będzie miała miejsce  21 października 2017 r. w gmachu  WBP im. H. Łopacińskiego przy ul. Narutowicza 4. Sesji będzie towarzyszyć wystawa dawnych pocztówek ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Czytaj więcej...

Wycieczka szkoleniowa "Powiśle Lubelskie 2017" cz. 2

Wisła łączy. Rada Porozumienia Oddziałów PTTK Województwa Lubelskiego i Oddział Miejski PTTK w Lublinie zapraszają w dniach 7 - 8 października 2017 r. do udziału  w  wycieczce szkoleniowej na Powiśle Lubelskie (cz. II). Tym razem staną się nam bliższe: krajobrazy, pamiątki przeszłości, przyroda i dzień dzisiejszy Powiśla między Annopolem i Bochotnicą, a wsparcia organizatorom udzieli Oddział PTTK w Kazimierzu Dolnym.                                   Zdjęcia w Galerii                                      

Zaproszenie i program wycieczki "Powiśle Lubelskie 2017" cz. II