Oddział Miejski PTTK w Lublinie

im. Aleksandra Janowskiego

Apel Pamięci w 80. rocznicę "Sonderaktion Lublin"

W niedzielę 15 grudnia 2019 r.  Koło Przewodników Miejskich i Terenowych Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie i Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” organizują uroczystości w 80. rocznicę egzekucji przedstawicieli lubelskiej inteligencji dokonanej przez niemieckie władze okupacyjne w wigilię Bożego Narodzenia 1939 r. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą o godz.11.30 w kościele księży Salezjanów przy ul. Kalinowszczyzna. Więcej na podstronie Koła Przewodników przewodnicy.lublin.pttk.pl/index.php/aktualnosci/617-uroczystosci-w-80-rocznice-sonderaktion-lublin

Spotkanie z Leszkiem Cichym - zaproszenie

Otrzymaliśmy zaproszenie od Zarządu Koła PTTK nr 1 przy KUL na spotkanie ze znanym himalaistą Leszkiem Cichym. Spotkanie wraz z zaplanowanym ciekawym programem odbędzie się 18 grudnia 2019 r. o godz.17.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL (duży nowy budynek vis a vis Kościoła Akademickiego).  Dziękujemy !
Szczegóły w zaproszeniu -  Zaproszenie " Nie tylko Mount Everest "

oraz na plakacie  Spotkanie z Leszkiem Cichym - plakat

 

Spotkania które łączą

6 września gościliśmy w Lublinie koleżanki i kolegów, członków Koła PTTK nr 1 przy ZG PTTK.  Zamieszczamy list, który jest wspomnieniem sentymentalnego spotkania. My także zachowujemy w serdecznej pamięci przyjaciół z Warszawy.

List z Warszawy

Unia Lubelska w pamięci Polaków - sesja, spacer i wycieczka

Komisja Krajoznawcza Zarządu Głównego PTTK, Zarząd Oddziału Miejskiego im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie serdecznie zapraszają w dniach 19 - 20 października 2019 r. na sesję "Unia Lubelska w pamięci Polaków". Sesji będzie towarzyszył spacer Jagiellońskim Szlakiem Unii Lubelskiej oraz 2- dniowa wycieczka autokarowa Szlakiem Jagiellońskim po Lubelszczyźnie.                                          Sesja "Unia Lubelska w pamięci Polaków" - zaproszenie

Szlakiem Jagiellońskim po Lubelszczyźnie - program wycieczki

II Jubileuszowy Zlot "Polesie 2019" - XX lat Porozumienia Oddziałów PTTK

W 2019 roku upłynie dwadzieścia  lat działalności Porozumienia Oddziałów PTTK Województwa Lubelskiego - ważnych w życiu Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie i wszystkich oddziałów PTTK Regionu Lubelskiego. Jest to okazja do spotkania i świętowania naszego Jubileuszu na II Zlocie "Polesie 2019".     Zdjęcia                                                                                               List z okazji XX-lecia Porozumienia Oddziałów PTTK. Zaproszenie na II Jubileuszowy Zlot "Polesie 2019"

II Zlot "Polesie 2019" - Regulamin i program II Zlot "Polesie 2019" - trasa nr 1